3 najlepšie WordPress SEO pluginy na zvýšenie návštevnosti webových stránok

Vytvorili ste skvelú WordPress stránku, strávili ste veľa času nad obsahom a spustili ste ju pre prých návštevníkov. Teraz chcete zvýšiť organickú návštevnosť (t. j. návštevnosť, ktorá nepochádza z platených reklamám), a preto je ďalším nevyhnutným krokom optimalizácia pre vyhľadávače – inak SEO.

Vyhľadávače sú hlavným organickým zdrojom návštevnosti pre väčšinu webstránok. Optimalizácia vašej webovej stránky pre vyhľadávače vám môže pomôcť dostať sa vyššie vo výsledkoch vyhľadávania, získať viac návštevnosti ako konkurencia a výrazne rozšíriť vaše podnikanie. Správny výber SEO pluginu je skutočne dôležitý, pretože odlišuje úspešný web od webu, na ktorý chodí 5 ľudí denne. Ak ste čítali môj WordPress návod, asi viete, ktorý WordPress plugin pre SEO najviac odporúčam. Bude to jeden z nasledovných?

1. Rank Math SEO

Rank Math patrí k najnovším SEO pluginom a z môjho pohľadu je najlepší. Jeho zakladateľom je Bhanu Ahluwalia.

Rank Math vám pomáha optimalizovať vaše stránky pri písaní obsahu a poskytuje prehľad o vašich príspevkoch v reálnom čase bez toho, aby ste museli opustiť rozhranie WordPress. Budete tiež môcť optimalizovať názvy a metapopisy pomocou ukážky úryvku, čím sa zníži pravdepodobnosť chýb zobrazenia SERPe. Má aj integráciu s Divi Builderom, čo napríklad Yoast plugin stále nemá. Najlepšie na tom je, že tento doplnok bol optimalizovaný na rýchlosť – rýchlosť vášho webu teda neovplyvňuje.

Môžete ho použiť na jednoduché pridávanie metadát, popisu a metadát Open Graph do vašich blogových príspevkov. Doplnok vám tiež umožňuje vygenerovať mapu stránok XML, pripojiť konzolu Google Search Console a riadiť prístup k funkciám doplnku na základe rolí používateľov. Ponúka ešte ďalšie funkcie SEO, ako sú presmerovania, monitorovanie 404 a SEO pre stránky WooCommerce.

ilustrovaní ľudia používajúci SEO pluginy na zvýšenie návštevnosti

2. Yoast SEO

Yoast SEO plugin je jedným z najpoužívanejších SEO pluginov pre začiatočníkov a s  najnovšou aktualizáciou IE 7.0 je aj najjednoduchší. Vývojárom Yoast SEO je Joost de Valk.

Jedná sa o bezplatný doplnok, ktorý ponúka takmer všetky funkcie, ktoré budete potrebovať na optimalizáciu svojich webových stránok. Umožňuje vám jednoducho pridávať SEO názvy a popisy ku všetkým článkom a stránkam na vašom webe. Môžete ho tiež použiť na pridávanie metadát Open Graph a obrázkov sociálnych médií do vašich článkov.

Yoast SEO automaticky generuje XML sitemap pre všetok obsah vašich webových stránok, čo vyhľadávacím nástrojom uľahčuje ich prehľadávanie. Tiež vám pomôže importovať vaše SEO údaje, ak ste používali iný SEO plugin. Medzi ďalšie funkcie patrí analýza čitateľnosti, náhľady Google a sociálnych sietí a rýchlejšie načítanie pre lepšiu používateľskú skúsenosť.

3. All In One SEO

All in One SEO (AIOSEO) používa viac ako 3 milióny používateľov a je to najkomplexnejšia sada nástrojov SEO, ktorá vám pomôže zlepšiť hodnotenie vo vyhľadávaní bez toho, aby ste sa učili zložitému žargónu SEO. Tento plugin nedávno kúpil Syed Balkhi, ktorý pred AIOSEO založil WPBeginner – obľúbený blog s rôznymi WordPress návodmi.

Bezplatná verzia AIOSEO má všetky základné funkcie, ale profesionálna verzia vám poskytne všetko, čo potrebujete, aby ste prekonali svojich konkurentov. Dodáva sa s najjednoduchším sprievodcom nastavením, ktorý vám automaticky pomôže vybrať najlepšie nastavenia SEO pre vašu firmu. AIOSEO vám ukáže analýzu na stránke TruSEO s praktickým kontrolným zoznamom na optimalizáciu vašich článkov a stránok.

Kontrolný zoznam SEO na stránke obsahuje inteligentný generátor metaznačiek, kde môžete použiť dynamické hodnoty (aktuálny rok, mesiac, deň, vlastné polia, informácie o autorovi a oveľa viac) vo svojom názve SEO a meta popisoch. To znamená, že nemusíte aktualizovať príspevok, len aby ste zmenili názvy SEO.

Celkovo možno povedať, že All in One SEO (AIOSEO) je pre začiatočníkov najkomplexnejší doplnok WordPress SEO plugin na trhu. Je ľahké ho nakonfigurovať a eliminuje potrebu inštalácie viacerých doplnkov. Funguje perfektne pre všetky typy firiem, elektronický obchod, blogy, správy a ďalšie webové stránky.

Záver

Kvalitný WordPress SEO plugin je nevyhnutnosťou pre každú stránku WordPress. Dúfam, že vám tento článok pomohol nájsť najlepšie doplnky a nástroje WordPress SEO pre váš web.

Prejsť na začiatok