5 WordPress pluginov, ktoré by mal využívať každý web

WordPress je stále popredným hráčom pri tvorbe webových stránok. Je spoľahlivý, ľahko sa s ním manipuluje a pri šikovnosti dizajnéra ponúka naozaj skvelé a široké možnosti tvorby webstránok. Ba čo viac – vďaka obrovskému výberu najrôznejších pluginov je populárnym riešením, po ktorom siahajú ako profesionáli, tak aj amatéri. Či už patríte do jednej alebo druhej kategórie a viete, čo je to WordPress, tento článok zaiste oceníte. Predstavím vám totiž 5 pluginov, ktoré by mal využívať každý web pracujúci pod týmto systémom.

1. Akismet

Každý, kto sa vo WordPress svete pohybuje aspoň chvíľu určite veľmi rýchlo zistil problém so spamovaním komentárov pod článkami. Tie prichádzajú zväčša od anonymov a vôbec nesúvisia s obsahom webu. Často ide o reklamné komentáre, ktoré musíte ručne vymazávať, čo vám napokon zožerie energiu aj nervy.
Našťastie na pomoc prichádza plugin Akismet, ktorý je navrhnutý špeciálne pre tento problém. Akismet je plugin proti spam komentárom, ktoré dokáže efektívne eliminovať a „vyčistiť“ tak váš WordPress web. V dnešnom online svete je prakticky nevyhnutnosťou, jeho inštalácia je jednoduchá a zážitok návštevníka vašej webovej stránky bude o poznanie lepší.

2. Rank Math SEO

SEO je dôležitou súčasťou webu v prípade, že to myslíte naozaj vážne. Kvalitné SEO je kľúčom k návštevnosti, k predajom a k úspechu vášho online projektu. Skvelou voľbou je Rank Math SEO plugin pre WordPress, ktorý ponúka množstvo súčastí pre lepšie SEO a pre všetky benefity, ktoré kvalitná optimalizácia ponúka.

3. Duplicator

WordPress plugin Duplicator robí zálohovanie, ale aj premiestňovanie či kopírovanie stránky hračkou. Ide teda o bezpečnú voľbu pokiaľ chcete zmeniť doménu, duplikovať existujúci web, zabezpečiť si spoľahlivé zálohovanie a zbaviť sa SQL skriptov pre import a export. Výsledok práce tohto pluginu návštevník neuvidí, no vám sa bude pracovať rýchlejšie, jednoduchšie a efektívnejšie.

4. WPS Hide Login

Ďalší WordPress plugin, ktorý má okrem iného aj ochrannú funkciu a ide o akési zabezpečenie proti útokom, je plugin WPS Hide Login. Tento dokáže skryť WP-login stránku a ľahko a bezpečne meniť URL tejto stránky. Nepremenuje ani nezmení súbory, neprepíše pravidlá, no pri jeho používaní môžete dýchať o čosi ľahšie, pretože poskytne spoľahlivú ochranu.

5. WP Mail SMTP by WPForms

Niektoré nastavenia, ako aj spomínaný SSL certifikát, je skvelé urobiť hneď na začiatku, aby sme sa neskôr vyhli opravám a prepisovaniu. Ďalším takýmto nastavením je zmena tvorby URL adries. Ak nevieš ako na to, návod nájdeš v článku Prvé nastavenia WordPressu.

Existuje však omnoho viac dôležitých pluginov, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie. WordPress svet otvára široké možnosti, ktoré kreativite medze nekladú. Stačí doň iba vstúpiť.