Ako nakresliť psa

Nakresliť psa môže byť rovnako ťažké ako nakresliť človeka. Ak sa nám nepodarí správne zachytiť oči alebo charakteristické fliačiky, psík bude vyzerať nereálne a to si všimne hlavne jeho majiteľ. Ako sa ja učím kresliť psíkov vám vysvetlím teraz.

Fotky ako predloha

Bez fotky sa psík bude kresliť ťažko. Potrebujeme vidieť jeho tvary, stavbu tela a aj to, ako sa od jeho srsti odráža svetlo. Preto je najlepšie mať viac fotiek a z každej si niečo zobrať. Na jednej môže byť dobre zachytená jeho srsť a na ďalšej lepšie viditeľné oči.

Urob si prieskum

Najskôr je tu šanca, že niekto už niekedy kreslil podobného psíka ako ty. Skús ho nájsť. Hľadaj na Googli, Pintereste a najlepšie na YouTube. Sleduj, ako nakreslil psíka on, akú techniku použili, ako začali kresliť a aké farby kombinovali. Ja som na svojho psíka našla úžasný tutoriál. Sledovala som každý pohyb štetca, niekedy som si spomalila video na minimum a robila som to isté, čo som v ňom videla. Nemusíš sa trápiť tým, že je to napodobňovanie. Po pár videách a dokončených obrázkoch sa naučíš čo potrebuješ a viac ich už nebudeš potrebovať.

Začni ceruzkou a pokračuj bledými farbami

Osobne rada kombinujem viaceré techniky. Napríklad akvarelové farby pre mňa nie sú ku koncu dostatočne krycie. Olejové farby zase nebývajú až také jasné ako Anilinky. Ceruzka sa ľahko prekreslí inými farbami a tiež zgumuje. Náčrt ceruzkou ti pomôže uvedomiť si kompozíciu obrázku a zároveň si lepšie dokážeš predstaviť výsledok. Potom je najlepšie ceruzku plastickou gumou trochu zgumovať a pomaly začať kresliť najbledšími farbami.

Dávaj si prestávky

Približne po každej hodine kreslenia si daj pauzu. Napi sa, prejdi sa, vymeň si vodu na kreslenie za čistú. Urob čokoľvek, čo ťa na chvíľku rozptýli. Vďaka tomu získaš nadhľad nad svojou prácou a neurobíš veľa chýb. Ak sa neponáhľaš, rozlož si kreslenie na viac dní.

Na koniec použi bielu farbu

Keď je obrázok hotoví, pozri sa ešte raz na najmenšie detaily. Väčšinou sú to fúzy, mihalnice a odlesky v očiach i na srsti. Tieto špecialitky môžeš nakresliť krysou bielou farbou, napríklad Temperkou, úplne na záver a ešte viac tak vyladiť svoj obrázok.

návod na môjho psíka

2 názory na “Ako nakresliť psa”

  1. Pingback: Ako sa naučiť kresliť doma - Miška Sluková

  2. Pingback: 5 spôsobov, ako využiť prázdny adventný kalendár - Miška Sluková

Komentáre sú uzavreté.