Ako vo WordPress preložiť výrazy v angličtine [návod]

Aj keď je WordPress preložený na 100 %, niektoré témy a pluginy prepíšu slová do angličtiny. Ako ich jednoducho prepísať, ti ukážem v tomto článku.

Ako výrazy nájsť a preložiť

Najčastejšie prekladá výrazy, ako napríklad read more, by, submit alebo next téma stránky. Ak nie je na vine téma, tak to najskôr bude niektorý plugin.

Na hľadanie a preklad použi plugin Loco Translate. Nainštaluješ ho kliknutím v ľavom menu na Plugin – Pridať nový a do vyhľadávacieho poľa napíš Loco Translate.

Inštalácia pluginu Loco Translate

Keď plugin nájdeš, nainštaluj ho a potom ho hneď aktivuj kliknutím na tlačítko vedľa neho.

Aktivácia pluginu Loco Translate

Kde teraz nájdeš plugin

Nainštalovaný plugin Loco Translate teraz hľadaj niekde v spodnej časti ľavého menu. Jeho skratka sa volá Loco Translate a ako som už hovorila, začni s hľadaním výrazu v téme stránky. Klikni teda v menu pod Loco Translate na Themes.

Kde nájsť plugin Loco Translate po nainštalovaní

Téma sa niekedy delí na časti Child a Parent. Ak je tvoja téma iba jeden súbor, všetko je v poriadku. Na preklad témy klikni na jej názov. Ak sa téma skladá z častí child a parent, klikni na časť parent.

Child a parent téma v Loco Translate

Po otvorení témy alebo pluginu môžeš v Loco Translate nájsť súbory s prekladmi rozdelenými podľa jazykov. Ak uvidíš slovenčinu, klikni na edit. Ak tam žiaden preklad nemáš, klikni na New language.

Vytvorenie nového prekladu v Loco Translate

Teraz si zvoľ slovenčinu, z umiestnení si vyber custom a ulož kliknutím na Start translating.

Vytvorenie slovenského prekladu v Loco Translate

Uvidíš zoznam všetkých výrazov, ktoré môžeš preložiť. Na vyhľadanie sa ti možno zíde vyhľadávacie pole. Keď nájdeš svoj výraz, klikni naň a do spodného okna napíš jeho preklad. Tento preklad bude uložený iba na tvojej stránke. Môžeš si tam teda napísať presne to, čo vyhovuje tebe.

Prekladanie vo WordPresse cez Loco Translate.

Preklad ulož kliknutím hore na Save a hneď si môžeš zmeny pozrieť na svojej stránke. Ak sa výraz nepreložil v téme, musíš skúšať šťastie ďalej v pluginoch.

Rovnaký postup môžeš použiť aj na zmenu slovenského textu, ktorý sa ti nehodí. V Loco Translate je väčšina textov, len ich treba nájsť.

Zhrnutie

Na nájdenie a preklad alebo aj zmenu slovenského textu si nainštaluj plugin Loco Translate. V tomto plugine je väčšina textov, ktoré sú na stránke. Najprv hľadaj v parent verzii témy. Ak výraz nenájdeš v téme, tak hľadaj ďalej v pluginoch.