Prvé nastavenia WordPressu

Si na svojej novej webstránke prvýkrát a chceš sa pustiť do nastavení a úprav WordPressu. Niektoré nastavenia je praktické urobiť ako prvé. Medzi ne patria aj nasledovné.

Nastavenie zobrazovania URL článkov

Aby bola stránka prehľadná a spĺňala SEO požiadavky, je dobré, ak sa URL článkov vytvára podľa názvu článkov a nie podľa náhodných znakov a čísiel. Preto si v ľavom menu klikni na Nastavenia a potom na Trvalé odkazy. V časti Všeobecné nastavenia si vyber možnosť Názov článku a nastavenia ulož.

Nastavenie trvalých odkazov vo WordPress

Názov článku ako trvalý odkaz vo WordPresse

SSL certifikát

Tento certifikát chráni osobné údaje, ktoré tvoja webstránka odosiela. Môžu to byť prihlasovanie údaje aj čísla kariet. Ak ho nebudeš mať, vystavíš návštevníkov svojej webstránky riziku a ešte k tomu bude Google označovať tvoju stránku za nezabezpečenú, môže na ňu zablokovať prístup a tak ti obmedziť počet návštevníkov. O inštalovaní SSL certifikátu sa dozvieš z článku SSL certifikát na WordPress.

Zabezpečenie webstránky

Na ochránenie webstránky je dobré myslieť ešte predtým, ako sa stane niečo zlé. Základné prihlasovanie do WordPressu je pomocou mena a hesla. Ešte lepšie urobíš, ak si zvolíš dvojitú ochranu, teda okrem mena a hesla využiješ ešte jeden spôsob zabezpečenia. Aký si vyberieš, nechám na teba. Možno už máš vo WordPresse nainštalovaný Wordfence a ten má v nastaveniach skvelý Login Security s možnosťou dvojfaktorovej autentifikácie cez Google apku.

Zhrnutie

Aj keď je lákavé pustiť sa hneď do prvých úprav dizajnu a vytvárania článkov a stránok, praktickejšie bude nastaviť najskôr vytváranie URL podľa názvu článku a pridať na stránku SSL certifikát. Inak budeš musieť novým článkom a stránkam prepísať URL, čo ti môže spôsobiť trochu problémy a aj roboty navyše. Tiež je dobré zabezpečiť si stánku lepšie, ako je bežné prihlasovanie menom a heslom. Aspoň nebudeš ľutovať, že to mohlo byť urobené už skôr. Po týchto nastaveniach si vyber a nainštaluj tému, uprav ju a môžeš začať vytvárať stránky a písať články.

2 komentáre na “Prvé nastavenia WordPressu

Komentáre sú uzavreté.

Prejsť na začiatok