SSL certifikát na WordPress

Každá stránka potrebuje SSL certifikát

Hneď ako vytvoríš svoju WordPress stránku, skontroluj, či má SSL certifikát, teda či má protokol HTTP alebo HTTPS (napr. https://miskaslukova.sk). Protokol HTTP nemá SSL certifikát a Google by mohol takúto stránku zablokovať, pretože nie je bezpečná. Ak certifikát nemá, musíš ho nainštalovať.

Inštalácia SSL certifikátu

Základný bezplatný SSL certifikát s názvom Let’s Encrypt si nainštaluješ v administrácii WebSupportu v časti SSL certifikáty. Po prihlásení klikni v menu na služby, potom na web, na ktorý potrebuješ nainštalovať certifikát a nakoniec na button vytvoriť nový certifikát.

screenshot inštalovania Let’s Encrypt SSL certifikátu

Po nainštalovaní treba ešte certifikát aktivovať. Dá sa na to použiť plugin, ale to môže stránku spomaliť a mne aj tak po čase pluginy prestali fungovať.

Aktivácia SSL certifikátu cez FTP klienta

Na stránke Websupportu sa prihlás do administrácie, klikni v menu na služby a potom na web, na ktorý chceš certifikát pridať. V menu naľavo si nájdi FTP účty a vytvor si nový účet (stačí vyplniť meno a heslo). S menom a heslom sa teraz môžeš prihlásiť do FTP klienta, ktorý je na adrese webftp.tvojadomena.sk. Potom v stĺpci Name klikni na svoju doménu, potom na web a nájdi súbor s názvom .htaccess. V stĺpci Actions klikni na Edit toho súboru a otvorí sa ti textový dokument, ktorý môžeš upraviť. Prejdi na koniec súboru, môžeš pridať enterom medzeru za posledným textom a prilep tam tento text (nič v ňom neupravuj). Už stačí iba uložiť zmeny kliknutím hore na disketu.

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP:X-Forwarded-Proto} !=https
RewriteRule ^.*$ https://%{SERVER_NAME}%{REQUEST_URI} [L,R]

Overenie aktivácie SSL certifikátu

Teraz skús obnoviť svoju stránku, ktorá by sa mala načítať s HTTPS protokolom. Ak sa tak nenačíta, vyskúšaj stránku otvoriť v inkognito okne. Ak sa stránka aj tak načítava s HTTP protokolom, skontroluj ešte v administrácii WordPressu v časti Nastavenia – Všeobecné – či sa Adresa (URL) WordPressu a Adresa stránky (URL) začína na HTTPS. Ak nie a dá sa upraviť, pridaj chýbajúce s do oboch a ulož. Ak sa text prepísať nedá, budeš sa musieť vrátiť do FTP klienta. V stĺpci Name klikni na názov svojej doményweb, potom na Edit súboru wp-config.php a nájdi tam tieto 2 riadky, do ktorých treba za HTTP dopísať s.

define(‚WP_SITEURL‘,‘https://‘ . ($_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] ? $_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] : ‚tvojadomena.sk‘));
define(‚WP_HOME‘, ‚https://‘ . ($_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] ? $_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] : ‚tvojadomena.sk‘));

2 názory na “SSL certifikát na WordPress”

  1. Pingback: Prvé nastavenia Wordpressu - Miška Sluková

  2. Pingback: Kompletný návod na Wordpress [krok za krokom] - Miška Sluková

Komentáre sú uzavreté.