SSL certifikát na WordPress

SSL certifikát na WordPress

SSL certifikát na WordPress

Každá stránka potrebuje SSL certifikát

Hneď ako vytvoríš svoju WordPress stránku, skontroluj, či má SSL certifikát, teda či má protokol HTTP alebo HTTPS (napr. https://miskaslukova.sk). Protokol HTTP nemá SSL certifikát a Google by mohol takúto stránku zablokovať, pretože nie je bezpečná. Ak certifikát nemá, musíš ho nainštalovať.

Inštalácia SSL certifikátu

Základný bezplatný SSL certifikát s názvom Let’s Encrypt si nainštaluješ v administrácii WebSupportu v časti SSL certifikáty. Po prihlásení klikni v menu na služby, potom na web, na ktorý potrebuješ nainštalovať certifikát a nakoniec na button vytvoriť nový certifikát.

screenshot inštalovania Let’s Encrypt SSL certifikátu

Po nainštalovaní treba ešte certifikát aktivovať. Dá sa na to použiť plugin, ale to môže stránku spomaliť a mne aj tak po čase pluginy prestali fungovať.

Aktivácia SSL certifikátu cez FTP klienta

Na stránke Websupportu sa prihlás do administrácie, klikni v menu na služby a potom na web, na ktorý chceš certifikát pridať. V menu naľavo si nájdi FTP účty a vytvor si nový účet (stačí vyplniť meno a heslo). S menom a heslom sa teraz môžeš prihlásiť do FTP klienta, ktorý je na adrese webftp.tvojadomena.sk. Potom v stĺpci Name klikni na svoju doménu, potom na web a nájdi súbor s názvom .htaccess. V stĺpci Actions klikni na Edit toho súboru a otvorí sa ti textový dokument, ktorý môžeš upraviť. Prejdi na koniec súboru, môžeš pridať enterom medzeru za posledným textom a prilep tam tento text (nič v ňom neupravuj). Už stačí iba uložiť zmeny kliknutím hore na disketu.

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP:X-Forwarded-Proto} !=https
RewriteRule ^.*$ https://%{SERVER_NAME}%{REQUEST_URI} [L,R]

Overenie aktivácie SSL certifikátu

Teraz skús obnoviť svoju stránku, ktorá by sa mala načítať s HTTPS protokolom. Ak sa tak nenačíta, vyskúšaj stránku otvoriť v inkognito okne. Ak sa stránka aj tak načítava s HTTP protokolom, skontroluj ešte v administrácii WordPressu v časti Nastavenia – Všeobecné – či sa Adresa (URL) WordPressu a Adresa stránky (URL) začína na HTTPS. Ak nie a dá sa upraviť, pridaj chýbajúce s do oboch a ulož. Ak sa text prepísať nedá, budeš sa musieť vrátiť do FTP klienta. V stĺpci Name klikni na názov svojej doményweb, potom na Edit súboru wp-config.php a nájdi tam tieto 2 riadky, do ktorých treba za HTTP dopísať s.

define(‚WP_SITEURL‘,‘https://‘ . ($_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] ? $_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] : ‚tvojadomena.sk‘));
define(‚WP_HOME‘, ‚https://‘ . ($_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] ? $_SERVER[‚HTTP_X_WP_TEMPORARY‘] : ‚tvojadomena.sk‘));