Plienková torta – návod

Plienkovú tortu som sa rozhodla vyrobiť, lebo som nemohla nájsť takú, ktorá by sa mi páčila. Navyše som si predstavovala, že je to veľmi jednoduché, a to sa mi, našťastie, aj potvrdilo. Ak sa ti táto moja tortička zapáči, budem rada, ak použiješ tento návod a vyrobíš si jednu aj ty.

Materiál na plienkovú tortu:

materiál na plienkovú tortu

Prvé poschodie plienkovej torty

Priprav si väčšiu formu na pečenie s priemerom podložky pod tortu. K vnútornému okraju formy prilož prvú plienku a polož na ňu ďalšiu tak, aby začínala 2-3 cm od začiatku tej prvej. Ďalšie plienky prikladaj rovnako – ako spadnuté domino, kým nevyplníš celý obvod formy na pečenie. Ak ti zostane v strede voľné miesto, môžeš tam pridať ďalšie plienky. 

Ak máš plienky naukladané tesne vedľa seba a celá forma na pečenie je vyplnená, zaviaž plienky špagátikom. Stačí na mašličku, aby sa dala torta mamičke ľahko rozviazať.
Spodná časť plienkovej torty je teraz hotová. Môžeš ju vybrať z formy na pečenie a položiť na podložku na tortu.

Druhé poschodie plienkovej torty

Priprav si formu na pečenie s menším priemerom a vyplň ju plienkami rovnako, ako prvé poschodie. Zaviaž špagátikom a vyber z formy na pečenie.

Spojenie poschodí

Na spájanie poschodí plienkovej torty si priprav špajdle a zasuň ich medzi plienky prvého poschodia v rovnakej vzdialenosti od seba. Vkladaj ich opatrne, aby sa plienky ani špajdle nepoškodili. Keď máš špajdle rozmiestnené, opatrne nasaď druhé poschodie.

Zdobenie plienkovej torty

Špagát na plienkach zakry hrubšou stužkou a jej konce spoj lepiacou páskou. Potom na hrubšiu stužku zaviaž tenšiu na mašličku. Plienková torta je teraz hotová a môžeš ju ozdobiť dekoráciami, hračkami a darčekmi. Nakoniec ju zabaľ do celofánu.

plienková torta
plienková torta v celofáne
Prejsť na začiatok