Ako odstrániť chybu ads.txt v AdSense

Chýbajúci súbor ads.txt je nemilá chyba, ktorá dokáže zastaviť zobrazovanie reklám. Našťastie sa dá vyriešiť do piatich minút, preto to neodkladaj a rovno sa do toho pusti.

Chybová hláška v AdSense

Ak ti chýba na webstránke súbor ads.txt, zobrazí sa ti v Google AdSense hláška na hlavnej stránke a znie: „Zárobky sú ohrozené. Ak chcete zabrániť vážnemu dopadu na vaše výnosy, musíte odstrániť niektoré problémy v súbore ads.txt.“ Tiež si všimneš, že sa zastavilo zobrazovanie reklám. Ak máš v AdSense viac webstránok, klikni v hláške na Odstrániť problémy a prečítaj si, ktorá webová stránka nemá súbor ads.txt v poriadku.

Ako pridať súbor ads.txt na stránku

Prejdi na kartu weby v ľavej časti AdSense (v mobile je rozloženie AdSense iné) a v chybovom hlásení klikni na Stiahnuť.

Stiahnutie súboru ads.txt

Teraz stiahnutý súbor vlož do rootu webstránky. Ak nevieš pracovať s FTP klientom, pošli súbor tomu, kto ti stránku vytváral a popros ho, aby súbor do rootu stránky vložil on.

WordPress

Ak máš webstránku vytvorenú cez WordPress, môžeš na pridanie súboru použiť plugin Ads.txt Manager od 10up. Po stiahnutí pluginu budeš mať v nastaveniach sekciu Ads.txt a do príkazového riadku skopíruješ to, čo je v súbore. Súbor ako taký teda nikam nevkladáš, iba to, čo je v ňom.

Websupport

Pokiaľ máš hosting na Websupporte môžeš súbor vložiť priamo do rootu bez použitia pluginu. Príliš veľa pluginov spomaľuje načítanie stránky a takto sa tomu môžeš vyhnúť. Súbor pridáš pomocou FTP klienta. Ak toto bude tvoja prvá návšteva FTP klienta, budeš si musieť najskôr vytvoriť účet.

Na stránke Websupportu sa prihlás do administrácie, klikni v menu na služby a potom na web, na ktorý treba súbor ads.txt pridať. V menu naľavo si nájdi FTP účty a vytvor si nový účet (stačí vyplniť meno a heslo). S menom a heslom sa teraz môžeš prihlásiť do FTP klienta, ktorý je na adrese webftp.tvojadomena.sk. Potom v stĺpci Name klikni na svoju doménu, potom na web a teraz môžeš súbor nahrať kliknutím na upload. Klikni na vybrať súbor, vyber súbor stiahnutý z AdSense a potom ulož kliknutím na zelenú fajočku (submit). Websupport môžeš kedykoľvek poprosiť v chate o pomoc. Vysvetli im, že potrebuješ vložiť súbor do rootu stránky.

Nahratie súboru ads.txt cez FTP

Over si správne vloženie súboru

Súbor je dobre vložený, ak sa ti zobrazí jeho obsah na adrese tvojadoména/ads.txt. Chybová hláška zvykne zmiznúť z AdSense okamžite, ale môže to trvať aj niekoľko dní.

Ako vložiť súbor na Blogger stránku

Ak máš webstránku vytvorenú cez platformu Blogger, tak chybu opravíš naozaj za pár sekúnd. Prihlás sa do administrácie a v nastaveniach – predvoľby vyhľadávania v časti speňaženie klikni na upraviť. Zaklikni možnosť áno a vlož tam obsah súboru ads.txt. Súbor samotný teda nikam nenahrávaj, iba jeho obsah. Nezabudni zmeny uložiť.

Vloženie súboru ads.txt na Blogger
Prejsť na začiatok