Ako upravovať WordPress stránky

V tomto článku ti ukážem, ako upravovať WordPress stránky. Prejdeme základné nastavenia, font, farby aj úpravu fotky na menšiu veľkosť.

Téma stránky

Téma určuje, ako bude vyzerať tvoja stránka. Skladá sa z blokov – obrázky, texty, nadpisy, produkty a pod. Bloky môžeš presúvať, pridávať a odstraňovať, ale väčšie úpravy nebudeš môcť robiť. Preto si daj na výbere témy záležať, aby vyzerala presne tak, ako potrebuješ a obsahovala všetko, čo chceš mať na stránke. Odporúčam ti aj článok na túto tému Ako na WordPress – téma, články, stránky.

Všeobecné úpravy

Keď máš vybratú a nainštalovanú perfektnú tému, môžeš začať s úpravami. Všeobecné úpravy, ako sú napríklad farby a font, urobíš v časti Vzhľad – Prispôsobiť alebo v špeciálnej časti, ktorá je na to určená. Prečítaj si návod, ktorý bol k téme, a tam sa dozvieš, kde sa čo upravuje.

Ako vo WordPresse upraviť vzhľad stránky

Font

Väčšinou potrebuješ na stránke použiť 2 fonty – jeden na nadpisy a druhý na bežný text. Najľahšie je vyberať si z Google fontov, ktoré podporuje väčšina tém. Veľmi pekné kombinácie fontov nájdeš na stránke Fontpair.co. Vyber si kombináciu, ktorá sa ti najviac páči, over si, či fonty podporujú diakritiku a ak áno, použi ich na svojej stránke.

Farby

Ako fonty, tak aj niektoré farby sa k sebe hodia viac ako iné. Pri farbách ti odporúčam iný spôsob, ako hľadať stránky s dobrými kombináciami. Vyber si základnú farbu, ktorú budeš používať najviac, a s Color Calculator nájdi ďalšie farby, ktoré sa k nej hodia. Do prvého kroku zadaj jej kód a potom klikaj na rôzne kombinácie v druhom kroku. V treťom kroku budeš mať vygenerované kódy svojich nových farieb.

Úpravy stránky

Texty, obrázky a iné časti, ktoré sú na stránke, môžeš urobiť v časti Stránky. Vyber si zo zoznamu stránku, ktorú chceš upravovať a klikni na Edit. Všetky úpravy, ktoré urobíš, si môžeš najskôr skontrolovať kliknutím na Náhľad. Ak je všetko v poriadku, potvrď ich tlačítkom Publikovať.

Ako upravovať WordPress stránky

Obrázky

Veľké obrázky budú spomaľovať načítanie stránky, a to sa nikomu nebude páčiť. Ak potrebuješ obrázky rýchlo zmenšiť bez straty kvality, môžeš použiť stránku tinypng.com, z ktorej ich stiahneš zmenšené akurát na web.

Zhrnutie

  1. Najdôležitejšie je vybrať si dobrú tému, v ktorej urobíš len minimálne úpravy stránok a tvoja webstránka bude hotová.
  2. Všeobecnejšie úpravy, ako sú napríklad farby a font, urobíš v časti Vzhľad alebo v inej časti – prečítaj si návod k téme.
  3. Konkrétne stránky upravíš v časti Stránky kliknutím na Edit pod názvom stránky.
  4. Daj si záležať pri kombinovaní farieb a fontov a nezabudni ani na zmenšenie fotiek na čo najmenšiu veľkosť.

1 názor na “Ako upravovať WordPress stránky”

  1. Pingback: Kompletný návod na Wordpress [krok za krokom] - Miška Sluková

Komentáre sú uzavreté.